Certifikát OEKO-TEX® Standard 100

Dětská pokožka je velmi citlivá a každý den je kůže v neustálém kontaktu s textiliemi. Proto nám záleží na tom, aby naše výrobky byly té nejlepší nezávadné kvality.

OEKO-TEX® STANDARD 100 je celosvětově známé označení pro textil testován na škodlivé látky. Výrobky, resp. materiál označený tímto certifikátem znamená důvěru zákazníků a vysokou bezpečnost výrobků, které jsou vyrobené výhradně z nezávadných materiálů. Tento systém byl vyvinut už v roce 1992 a pro uživatele znamená garanci kvality a nezávadnosti.

Pokud má tedy textilní výrobek štítek STANDARD 100, můžete si být jisti, že každá složka tohoto výrobku, t. j. každá nit, knoflík a další příslušenství, byla testována na přítomnost škodlivých látek a že výrobek je proto neškodný pro lidské zdraví. Testování provádí 17 zkušebních ústavů, tvořících mezinárodní Öko-Tex asociaci, která má pobočky ve více než 40 zemích po celém světě. Test provádějí na základě rozsáhlého katalogu kritérií OEKO-TEX®. Při testu zohledňují četné regulované a neregulované látky, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. V mnoha případech mezní hodnoty STANDARD 100 přesahují národní a mezinárodní požadavky. Testovací kritéria jsou neustále aktualizována a zpřísňována na základě nejnovějších vědeckých poznatků na celosvětové úrovni.

Tato známka je mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro textilní zboží.

Díky mnohaletým zkušenostem přispívá ÖKO-TEX Standard 100 k vysoké a efektivní bezpečnosti výrobků. V širším kontextu pak pravidelné audity zajišťují celosvětové povědomí o odpovědném používání chemických látek.

Zkušební kritéria pro testované textilie:

U výrobků, respektive vzorků textilií, se testuje hodnota pH, dále se zkoumá možný obsah pesticidů, formaldehydu, těžkých kovů, konzervačních látek a podobně. V použitých barvivech se přezkoumává možná přítomnost karcinogenních a alergenních složek. Jednotlivé testy ÖKO-TEX® pro škodlivé látky jsou založeny na příslušném účelu textilií a materiálů. Čím intenzivnější je kontakt s pokožkou, tím přísnější jsou ekologické požadavky, které je třeba dodržovat. Certifikát je vydán na dobu jednoho roku a lze ho prodloužit po opětovném úspěšném testování.

 

Oficiální stránky: OEKO-TEX® - Tailor-made solutions for the textile and leather industry

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení