Neohodnoceno

KNIHA Atopici s úsměvem na líci

Novinka! Díky spolupráci a vlastnímu prožitku ze čtení bych vám ráda doporučila knihu Atopici s úsměvem na líci. Autor: Felix Ratzenbeck

Kniha je návodem a rádcem pro zvládání konkrétních situací, které každodenní život s atopickým ekzémem přináší, a zároveň též praktickým pomocníkem ke změnám v životě, které mohou přinést úlevu, zmírnění projevů a prodloužit období klidu nemoci.

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem
280 Kč

Proč nabízím knihu právě tady? Kde jinde než zde! Na stránkách e-shopu, který se specializuje na alergiky a ekzematiky. Kniha se mi dostala do rukou díky semináři Atopický ekzém u dětí a potravinové alergie. Pojďte se začíst se mnou...

 

Atopický ekzém je chronické onemocnění, které se projevuje nejen na kůži, ale způsobuje i mnoho těžkostí v životě. Není tedy překvapením, že na ekzém člověk reaguje, prožívá ho, zasahuje jeho sebevědomí a ovlivňuje i kvallitu života s ním. Psychické prožívání však do jisté míry ovlivňuje i ekzém. Mnoho lékařů si ve své praxi všimlo, že stres a psychická nepohoda mohou být jednou z příčin vzplanutí, zhoršení či návratu nemoci. 

Po vzoru úspěšných zahraničních klinik vznikl v České republice Ústav dermatopsychologie, který se přímo specializuje na psychologickou péči o klienty s kožním onemocněním.

Kniha Atopici s úsměvem na líci obsahuje informace, které čtenáři pomohou lépe porumět atopickému ekzému. Představuje možnosti psychologické pomoci a seznamuje nemocné a rodiče atopických dětí s bio-psycho-sociálním přístupem k léčbě. 

Felix Ratzenbeck 

 

Více se dozvíte v článku na mém BLOGU.

 

Obsah:

- Atopický ekzém

- Přijetí diagnózy

- Léčba kůže

- Psychologická léčba

- Stres a astopický ekzém

- Bolest a atopický ekzém

- Spánek a atopický ekzém

- Výchova dítěte a atopický ekzém

- Sebevědomí a atopický ekzém

- Životní spokojenost a atopický ekzém

- Sociální vztahy a atopický ekzém

a další....